Kryesore

‘Rama s’mendon për mandat të tretë’ – Berisha: Frikësohet nga burgu, do vetëm të futet në ParlamentBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:16 - 25/09/20 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, teksa komentoi në ‘Zonë e Lirë’ situatën politike në vend dhe zgjedhjet e 25 prillit, tha se kryeministri Edi Rama, kërkon të futet me çdo kusht në Parlament nga frika e burgut.


Berisha shtoi se Rama nuk mendon për një mandat të tretë qeverisës, por vetëm për mandatin e deputetit. Më tej, ish-kreu i qeverisë, tha se Rilindja nuk merr më pushtet.


‘Kryeministri Rama s’mendon për një mandat të tretë në krye të qeverisë. Rilindja nuk merr më pushtet. Rama synon të marrë vetëm mandatin e deputetit dhe të futet në Parlament sepse i kanë futur frikën që do shkojë në burg. Ai s’di ku të fusë kokën se është i tmerruar. Ai nuk synon një mandat tjetër në krye të qeverisë.’-tha Berisha.LEXO EDHE: 


‘Nëse vjen Basha, s’ta marrim përsipër’ – Berisha: Rama kërkoi garanci nga Dokle dhe Koka në Durrës


 


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas