Aktualitet

Rama spica opozitës me fjalët e Kadaresë: S’jam i sigurt se ky agresion është diçka e mirë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:03 - 25/11/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të thumbojë sot opozitën me fjalët e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare. Ai ka postuar në “Facebook” një foto të Kadaresë, mbi të cilën shkruhet një citim i shkurtër i tij.


“Nuk jam i sigurt se ky agresion audiovisual është diçka e mirë”, lexohet në të. Opozita dhe mazhoranca janë përfshirë prej ditësh në një debat të nxehtë për mënyrën sesi kjo e fundit po menaxhon situatën pandemike.


Kryedemokrati Lulzim Basha e akuzon konkretisht kreun e qeverisë për fshehje të numrit të viktimave, ndërkohë Rama i cilëson deklarata të ulëta që përhapin panik.

1
Etiketa: , , ,

Pas