Kryesore

Rama sulmon Bashën: Ajo që bëri në Durrës dhe te Teatri është e papërgjegjshme

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:18 - 15/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar kreun e PD-së Lulzim Basha, se është treguar i papërgjegjshëm me takimin që bëri në Durrës me disa biznesmenë dhe më pas që vajti te Teatri Kombëtar, pasi aty u grumbulluan më shumë njerëz se sa lejohet.


“Ajo që ndodhi me kryetarin e Partisë Demokratike në Durrës dhe mbrëmë që shkoi në sheshin e ashtuquajtur për mbrojtjen e identitetit kulturor, është e papërgjegjshme.


Mos merrni shembullin e kryetarit të Partisë Demokratike. Mund të bini dakort për temën e tij, por asnjëherë me sjelljen që ai bëri. Nuk e bën askush sot në botë këtë”, – u shpreh Rama.Policia dje gjobiti kreun e PD-së Lulzim Basha, pikërisht për takimin që zhvilloi në Durrës.

 

LEXO EDHE:

Rama: Nga e hëna, përveç transportit publik, hapet gjithçka

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas