Aktualitet

Rama sulmon Rai3: Kronika për kanabisin, turp gazetaresk


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:31 - 28/01/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të reportazhit të Rai3 për rritjen me 12% të kultivimit të kanabisit gjatë vitit 2019. Kronikën e televizionit italian kreu i qeverisë e quan turp gazetaresk. Sipas tij, realiteti është ndryshe dhe është ai i monitoruar dhe çertifikuar nga Guardia di Finanza.


Postimi
Lajmi i mbrëmshëm në RAI 3 mbi gjoja 12 fishimin e kultivimit te kanabisit në Shqipëri është një turp gazetaresk, pa asnjë lidhje me realitetin e monitoruar dhe çertifikuar nga vetë Guardia di Finanza! Uroj që partnerët tanë të shkëlqyer ta thonë vetë pa humbur kohë të vërtetën!
LEXO EDHE: 


VIDEO/ RAI3 nxjerr raportin sekret: Mbjellja e kanabisit në Shqipëri u rrit me 1200%


Kultivimi i kanabisit rritet me 1200%, Salianji: Dështim i Ramës, mbron bosët e krimit


Etiketa: , ,

Pas