Aktualitet

Rama takohet me Borrell: Duhet të mbajmë ritmin e reformave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:10 - 01/10/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me zyrtarin e lartë të BE-së, Josep Borrell.


Ka qenë përfaqësuesi i BE për politikën e jashtme ai që ka bërë të ditur këtë fakt përmes një statusi në Twitter.


“Takova Kryeministrin Edi Rama në Policy Conference 2021.Ne diskutuam për zgjerimin, Samitin e ardhshëm, Ballkanin Perëndimor dhe nevojën për rezultate konkrete.
E rëndësishme për të ruajtur vrullin e reformës në rajon si dhe besueshmërinë e BE-së.”, shkruan Borrell.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas