Aktualitet

Rama takohet me Kryeministrat e Kanadasë dhe Kuvajtit, në fokus Konferenca e Donatorëve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:37 - 14/02/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ësh takuar me Kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau. Sipas Ramës në fokus të takimit ishte Konferencën e Donatorëve, ku Kanadaje ka treguar gatishmërinë për të qenë pjesë.


“Gjermani, Mynih –Takim me Kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, mbi Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve, ku Kanadaje ka treguar gatishmërinë për të qenë pjesë, si edhe marrëdhëniet dypalëshe“, shkruan Rama në Facebook.


 


Rama është takuar edhe me homologun e Kuvajtit.


“Gjermani, Mynih – Takim me Kryeministrin e Kuvajtit, Sabah Al Khalid Al Sabah, me fokus Rindërtimin dhe Konferencën e Donatorëve të hënën në Bruksel”, – shkruan Rama.


Etiketa: , ,

Pas