Aktualitet

Rama: Tatim fitimi dhe tvsh zero deri në vitin 2029 për bizneset e vogla


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:48 - 25/02/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar lajme të reja sa i përket sigurimit të dozave të vaksinave për të vijuar procesin e imunizimit ndaj koronavirusit.


Së shpejti lajme të mira nga fronti i luftës për sigurimin e dozave të tjera të vaksinave”, ka shkruar Rama gjatë një vizite në Berat.


Në një tjetër postim në rrjetet sociale Rama bën një krahasim të numrit të bizneseve të vogla duke nënvizuar rëndësinë e heqjes së TVSH-së.“Tatim fitimi ZERO Tvsh ZERO deri në 2029 për të gjitha bizneset e vogla. Në 2013 ishin 60 mijë, sot janë 100 mijë dhe do të rriten më shpejt se asnjëherë më parë në Mandatin e Tretë”, shkruan ai.1
Etiketa: , , ,

Pas