Aktualitet

Rama: Të shpallim në kërkim prokurorë e gjyqtarë banditë

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:58 - 09/10/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama e ka përqendruar edhe sot fjalimin në Parlament tek gjyqtarët e prokurorët. Ndërsa javën e kaluar sulmoi prokurorin e Durrësit, Arjan Ndoj, këtë javë shkoi më tej duke u shprehur se në vend ka një një grup prokurorësh dhe gjyqtarët, që sipas tij, kanë ngritur një grup të quajtur ‘KÇK’ (kap çfarë të kapësh) sepse e dinë se nuk do kalojnë vetting-un.


Rama tha se këta prokurorë e gjyqtarë do të shpallen në kërkim nga parlamenti.“Disa prokurorë dhe gjyqtarë, kanë ngritur një grup ‘KÇK’ (kap ca të kapësh). Këtë grupin, ky parlament do ta shpallë grup në kërkim. E them jo në mënyrë metaforike, por në mënyrë të drejtpërdrejtë. Me çdo mënyrë, me çdo mënyrë, duke ushtruar pushtetin e sovranit këtu. Të gjithë së bashku! Është e kotë që nga tryezat e opozitës te ngrihen këtu dhe të fajësojnë qeverinë. Prokurorë dhe gjykatës si ai në Durrës, plotë si ata bëjnë kërdinë mbi njerëzit çdo ditë. Nuk e mora telefonin me vete t’u lexoja një mesazh që mora. Sms marr çdo ditë nga njerëz që capërlohen. E dëgjova të nderuarin gojëtar të opozitës…ndihej ulërima deri jashtë”,  u shpreh Rama.


Foto: Kryeministri sot në foltoren e Parlamentit

/Mapo.alPas