Aktualitet

Rama tërhiqet nga deklarata për bashkëpunim, vetëshpall fitoren ndaj Bashës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:31 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama zhvilloi pasditen e sotme një takim me ekipin e socialistëve në Lezhë, ku u ndal gjatë tek propozimi për bashkëpunim që i bëri dje kryedemokratit Lulzim Basha.

Rama tha se lideri i opozitës është frikësuar nga propozimi i tij, aq sa zgjodhi të dilte me urgjencë në një konferencë për shtyp.


 

Kreu i qeverisë vijoi duke thënë se i kërkoi bashkëpunim Bashës, por gjithmonë në opozitë, duke shtuar se është bindur se PS-ja do t’i fitojë për të tretën herë zgjedhjet më 25 Prill.Rama nuk i kurseu edhe këtë herë sulmet ndaj kryedemokratit, duke e cilësuar një kukull me bateri, çelësin e së cilit sipas tij e ka vetëm presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha.


 

LEXO EDHE:

I gatshëm për bashkëpunim me Bashën, Rama: Thjesht të ndahet nga Meta e Berisha

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas