Kryesore

Rama thirrje qytetarëve: Kontribuoni që të shmangim një mbyllje tjetër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:55 - 21/11/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje qytetarëve që të kontribuojnë dhe të shmangin një mbyllje tjetër totale si ajo e pranverës që lamë pas.


Rama thotë se kjo gjë duhet të bëhet nga qytetarët me çdo mënyrë.


Ai gjithashtu garanton se bashkë me dimrin e vështirë Shqipëria do të kalojë edhe pjesën më të keqe të pandemisë”Ne do e fitojmë këtë luftë. Me mund të vazhdueshëm, pa u lodhur. Ju lutem të gjithëve, kufizoni çdo lëvizje që është e mundur, kontribuoni që të shmangim një mbyllje tjetër, me çdo mënyrë. Dhe as mos dyshojmë në vërtetësinë e informacioneve për të cilat autoritetet e qeveria mban përgjegjësi të lartë, dhe as mos bini pre e frikës nga ata që fatkeqësisht ju duan mish për top për pushtet.
Do e kalojmë edhe këtë dimër të vështirë, dhe bashkë me të do e kalojë Shqipëria pjesën më të madh të të keqes që na zuri”– tha Rama.

Lexo edhe :  Basha flet pas takimit me Di Maio: Shqipëria rrezikon një "Jo" tjetër nga BE 

 


LEXO EDHE:

Rama: Nuk ka asnjë mundësi që qeveria të fshehë numrin e vdekjeve në spital


Etiketa: , ,

Pas