Aktualitet

Rama thumbon opozitën për Unazën, Teliti: Tmerri i trafikut i shtohet historisë mafioze prej mln eurosh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:38 - 26/10/20 |
mapo.al

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorjan Teliti  i përgjigjet thumbimeve të kryeministrit Edi Rama për projektin e Unazës së Madhe.


Mirëmëngjes dhe me këtë video informuese mbi planin e menaxhimit të trafikut që nis sot në nyjen e SHESHIT SHQIPONJA, për shkak të punimeve që po kryhen në UNAZËN E MADHE të Tiranës të cilën për 3 vite e bllokuan ata që i lanë rrugët rrugëve, ju uroj një javë të mbarë”, – shkroi Rama.


Teliti i kthehet duke u shprehur në një postim në “Facebook” se, tmerri i trafikut i shtohet historisë mafioze të korrupsionit ndërkombëtar të Edi Ramës, Damian Gjiknurit dhe kompanisë DH Albania.Sipas Telitit, historia mafioze e Unazës së Madhe ngrihet mbi dramën e qindra familjeve që mbetën pa strehë.
“Të tre lotet e projektit u fituan pa garë, me pothuajse 100% të vlerës limit të tenderave, ku gjithmonë merrnin pjesë 2 firma dhe njëra nuk jepte ofertë financiare (…) Një aferë ndërkombëtare 48 milionë euro që u mbyll me vetëm një të dënuar, një recepsionist 26-vjeçar që u bë kurban për një grusht para”, – thotë Dorjan Teliti.

Lexo edhe :  Rama takon miliarderin George Soros: Një mbështetës i palëkundur i Shqipërisë


Postimi i Dorjan Telitit në “Facebook”:

1


Etiketa: , ,

Pas