Kryesore

Rama tregon foton: Ja se si po ringrihet fasada origjinale e stadiumit kombëtar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:51 - 03/08/18 |
mapo.al

Punimet në stadiumin “Arena Kombëtare” duket se po shkojnë drejt fundit, gjë e cila është treguar disa herë me video nga ana e FSHF-së.


Por kryeministri Edi Rama, me anë të një fotoje ka treguar se krahas punimeve, në “Arenën Kombëtare”, po ruhet dhe fasada, e cila ka elementë të trashëgimisë kulturore.


Rama ka treguar se të gjithë elementët e gurtë, po rivendosen në vendin e tyre, njësoj siç kanë qenë në projektin e arkitektit të famshëm.“Ja se si po ringrihet fasada origjinale e tribunës së vjetër të “Qemal Stafës” për t’u bërë pjesë e hyrjes qendrore të Arenës Kombëtare, ku do të jetë edhe Muzeu Kuqezi”, shkruan kryeministri Rama.
1
Etiketa: , ,

Pas