Aktualitet

Rama zbulon emrat e personave që do të vaksinohen të parët kundër Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:51 - 11/01/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur emrat e personave që do të vaksinohen të parët në Shqipëri, sot në mesditë, në stadiumin “Air Albania”. Në një konferencë për mediat, Rama tha se doza e parë e Pfizer do të injektohet tek Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo. Pas saj, do të jetë kreu i qeverisë ai që do të imunizohet ndaj Covid-19.


Rendi do të ndiqet nga bluzat e bardha, mes të cilëve të parët që do të vaksinohen janë Tritan Kalo dhe Pëllumb Pipero.
Rama sqaroi se ministrat nuk do të jenë në vijën e parë të personave që do të vaksinohen të parët.  “Anëtarët e ministrat janë si gjithë të tjerët. Ministrja Manastirliu nuk ka pse ta bëjë para nënës së saj. Unë do ta bëj siç kanë bërë kolegët e mi”, – shtoi ai.

Lexo edhe :  Marrëveshja PD-LSI/ Rama: Plan për të shkatërruar Reformën në Drejtësi


LEXO EDHE:


Rama: Do vaksinohem sot i pari, pse e mora këtë vendim

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas