Kryesore

Rama zyrtarizon zëvendësin e tij në Qarkun e Durrësit, ja kush është


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:40 - 21/09/20 |
mapo.al

Kur Edi Rama bëri ndarjen e drejtuesve në Qarqe dhe vetë u vendos në Durrës, qarkulloi lajmi se në të vërtetë në krye të shtabit në qytetin e dytë më të rëndësishëm në vend, do të ishte Ardian Çela, ndërsa kryeministri do të shfaqej formalisht.


Besohet se kjo është edhe një formulë kompromisi për zëvendësimin e Vangjush Dakos, të cilin Rama nuk mund ta mbante më si drejtues politik, por po ashtu, nuk e kishte të lehtë ta largonte.


Burime të besueshme, bëjnë me dije se në mbledhjen e sotme me drejtuesit e qarqeve në selinë e PS, ka qënë i pranishëm edhe Ardian Çela, si i ngarkuar me organizimin në Durrës.Me këtë, Rama e zyrtarizoi drejtuesin de facto të këtij qarku.
Lexo edhe :  Kryeministri Edi Rama firmos ndryshime në qeveri

Çela ka qënë një prej bashkëpunëtorëve më të afërt të Vangjudh Dakos në Bashkinë e Durrësit, dhe prej vitesh mban postin e drejorit të kompanisë më të madhe dhe me më shumë të ardhura në vend, atë të OSHEE. 

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas