Aktualitet

“Ramavirusi”, “Skenë krimi”, “Këshilli i turpit”/ Pankartat ironizuese në protestën e artistëve (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:45 - 20/05/20 |
mapo.al

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvillon sot protestën e dytë kombëtare kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.


Një pjesë shumë pikante e protestave janë edhe pankartat.


Kur vetëm pas pak minutash do të nisë protesta e aktorëve, aktivistëve dhe opozitës për shembjen e Teatrit, MAPO sjell disa nga pankartat që do të përdoren në këtë protestë. 

Pankartat shkruajnë “Ramavirusi”, “Skenë krimi”, “Këshilli i turpit” etj. Ndërkohë, në terren do jenë të angazhuara rreth 300 forca policie.

<
>
Pankartat4 Pankartat5 Pankartat6 Pankartat7 pankartat3 pankartat2 Pankartat1 Pankartat


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas