Aktualitet

Raporti i DASH – Mapo nesër: Korrupsion, pabarazi, mungesë gare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:17 - 27/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm, raportin e DASH, i cili për të tetin vit radhazi e cilëson vendin tonë si të papërshtashëm për investime.


Koncensionet, mungesa e transparencës në tendera, sjellja e qeverisë, burokracitë dhe problemet e pronave kanë bërë që investitorët amerikanë të rrijnë larg vendit tonë.


Duke iu referuar përfundimeve të Transparency International, raporti thotë se Shqipëria vazhdon të mbetet ndër më të korruptuarat në Evropë.Nesër në Mapo do të gjeni suplementin ‘IDE‘. Gjithashtu mund të lexoni komente dhe analiza mbi çështjet më aktuale.


1


Etiketa: , , , ,

Pas