Aktualitet

Raporti i ODIHR-Basha nxjerr videon: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:41 - 28/07/21 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar përmes një statusi në rrjete sociale në lidhje me raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit.


Kryedemokrati Basha ka publikuar dhe një video në rrjet, ndërsa thotë se autorët e masakrës zgjedhore duhet të ndëshkohen. Sipas tij, shqiptarët meritojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme.


Më tej, Basha thekson se pa u ndëshkuar autorët e kësaj masakre zgjedhore, pa u kthyer legjitimiteti në vend, nuk do të kemi një pushtet të njerëzve për njerëzit, por sundimin e një pakice të korruptuar që varfëron dhe shpopullon Shqipërinë.Statusi i Bashës
25 prilli ishte një masakër zgjedhore! Këtë e dinë të gjithë shqiptarët, këtë e konfirmon edhe OSBE/ODIHR. Partia Demokratike ka depozituar 185 padi penale në SPAK dhe në prokuroritë e rretheve për krimet zgjedhore. Ne presim drejtësi, sepse shqiptarët meritojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Pa u ndëshkuar autorët e kësaj masakre, pa u kthyer legjitimiteti në vend, nuk do të kemi një pushtet të njerëzve për njerëzit, por sundimin e një pakice të korruptuar që varfëron dhe shpopullon Shqipërinë.

Lexo edhe :  Përjashtimi i Berishës/ Tabaku: Vendim i detyruar për të ardhmen e PD
1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas