Aktualitet

Raporti i OKB/ Pampuri: Qeveria ul shpenzimet për shëndetësinë, tallet me shëndetin qytetarëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:51 - 07/08/20 |
mapo.al

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri me anë të një statusi në Facebook shprehet se në kohën kur po përballemi me kulmin e pandemisë qeveria ka luksin të ulë shpenzimet për shendetësinë.


Kjo qeveri vijon të bëjë show e te tallet me qytetarët e shëndetin e tyre, e duke vijuar abuzimet si të ishim perballe nje situate normale“, shruan Pampuri në status.Statusi i plotë:


Ne kulmin e pandemise, perballe nje sistemi shendetesor me aq shume mangesi e probleme, qeveria ka luksin te ule shpenzimet per shendetesine, pikeriksht ne kohen kur ka me shume nevoje qe te permiresohet sherbimi, te shtohet numri i personelit shendetesor, e te motivohen e mbeshteten ata qe jane cdo dite ne krye te detyres, te blihen aparatura e specifikisht per te perballuar pandemine te alokohen fonde per blerjen e aparaturave ECMO, si dhe te anuloje koncensionet ne shendetesi e te alokoje parate per te perballuar krizen. Kjo qeveri vijon te beje show e te tallet me qytetaret e shendetin e tyre, e duke vijuar abuzimet si te ishim perballe nje situate normale.Etiketa: , ,

Pas