Aktualitet

RAPORTI – Mapo nesër: Kapja e shtetit, Shqipëria më e rrezikuara në rajon


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:21 - 10/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm, një studim të kryer “Për rreziqet e kapjes së shtetit dhe reformat e politikave në Ballkanin Perëndimor 2020”


Në raport tregohet se si biznesi dhe institucionet në Shqipëri kanë predispozitë të lartë në raport me vendet e tjera të Ballkanit për të përdorur funksionet publike që nga shërbimet, deri te ligjet në favor të interesave të grupeve të caktuara.


 

1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas