Aktualitet

Raporti tronditës – Mapo nesër: Kapja më e madhe e shtetit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:38 - 30/03/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus raportin tronditës të korrupsionit për vendin tonë.


Transparency International ka publikuar një prej studimeve më të thelluara që është bërë ndonjëherë për korrupsionin në vendin tonë.


Një hulumtim që ka zgjatur 15 muaj, ku një vit ka qenë puna në terren, dhe 3 muaj verifikime, konfirmime dhe editime.Kërkimet janë financuar nga Komisioni Europian. Përveç dosjeve konkrete që janë marrë në analizë si kulme të aferave, maja e kapjes së shtetit konsiderohen ligjet e porositura.Eksperti Vurmo tha për gazetën MAPO se ky ishte një rast specifik, për të cilin iu deshën shumë kohë të gjenin edhe literaturën e përshtatshme.Një raport i detajuar për këto gjetje.

Lexo edhe :  Studimi/ Pacientët me kancer reagojnë mirë ndaj vaksinave të koronavirusit

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas