Aktualitet

Raportuesja për Shqipërinë në BE, Santos: Të përcaktojmë datën për negociatat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:11 - 22/06/21 |
mapo.al

Parlamenti Evropian është mbledhur këtë të martë, për të diskutuar çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me Bashkimin Europian.


Eurodeputetja dhe raportuesja për Shqipërinë në PE, Isabel Santos, ka folur pas mbledhjes së ministrave në Konferencën e Parë Ndërqeveritare.


Santos shprehet se ky është një moment i rëndësishëm për Shqipërinë.“Ky është një moment i rëndësishëm për Shqipërinë. Rruga e integrimit në Bashkimin Evropian duhet të pasqyrojë progresin e bërë nga vendi.Këshilli i Çështjeve të përgjithshme duhet të caktojë mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare. Vullneti i mirë i popullit shqiptar drejt BE e meriton këtë zhvillim“, shkruan Santos në Twitter.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas