Sport

Rashica shënon super gol, habit mediat serbe (Video)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:45 - 14/12/19 |
mapo.al

Edhe pse pa vlerë për ekipin, goli i Rashicës ka hipnotizuar mediat serbe si “Telegraf.rs” dhe jo vetëm.


Pas sfidës kundër Bayern Munchen, ku Werder Bremen u shkatërrua 6-1, të gjithë po flasin për golin e Milot Rashicës.‘’Goli i Rashicës kishte stilin e mjeshtrave më të të mëdhenj të futbollit duke nxjerrë një kryevepër nga repertori i ekipit të Verderit. Rashica bëri disa lëvizje perfekte përpara goditjes finale: fillimisht ai shtyn veten drejt parakalimit të lojtarit të fundit dhe depërton në zonën e rreptësisë së ekipit bavarez në 10 metra dhe lëshon një goditje të fuqishme brenda portës që mbrohej nga Nojer. Portieri gjerman u kap në befasi nga sulmuesi i Verderit dhe goditja ishte shumë lart për t’u ndalur’’, shkruan “Telegraf.rs”.1


Etiketa: , , , , ,

Pas