Kryesore

Rastet e reja/ Si u kthye QSUT në vatër epidemike të COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:25 - 27/05/20 |
mapo.al

Zbulohen raste të reja të të prekurve me COVID-19 në vendin tonë. Mësohet se ditën e sotme kanë rezultuar pozitiv me koronavirusi 13 mjekë dhe infermierë në QSUT.


21 ishte numri i rasteve të reja 24 orët e fundit në vendin tonë, sipas të dhënave të bëra publike nga Ministria e Shëndetësisë.


Shkak i infektimit të personelit mjekësor dyshohet të ketë qenë një infermiere me koronavirus, e cila po kurohet në Spitalin Infektiv. Dyshohet gjithashtu se ajo ka infektuar edhe disa pacientë.


Numri i të shtruarve te Infektivi ka pësuar rritje, duke regjistruar ditën e sotme 25 pacientë që po marrin mjekim, prej të cilëve 3 në terapi intensive.


Ditët e fundit numri i të infektuarve me koronavirus në vendin tonë ka njohur rritje. Dje u konfirmuan pozitivë 25 raste, 24 prej të cilëve ishin në Tiranë.

LEXO EDHE: 

COVID-19, infektohen 13 mjekë dhe infermierë te QSUT, 21 raste të reja


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas