Aktualitet

Thyen heshtjen, Adi Krasta denoncon censurën me një foto të veçantë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:29 - 31/08/19 |
mapo.al

Gazetari i njohur Adi Krasta, ka reaguar sot, disa ditë pasi është hapur një debat i fortë për mbylljen e emisionit të tij kritik ndaj qeverisë. Për këtë, pati një revoltë në opinion, por edhe qendrime nga organizma si Keshilli i Europës.


Ndërsa Ylli Rakipi denoncoi publikisht se emisionin e tij, ja kishte mbyllur Rama dhe qeveria, Krasta nuk bëri komente. Po sot, ai ka gjetur një mënyrë origjinale për të dhënë një mesazh. Ka postuar një foto të ekranit të një modeli të vjetër televizioni, me nje çentro sipër tij, teksa Krasta tenton të rezistoje duke e cuar kokën në cep, për të mos u mbuluar. Një simbolikë e zgjedhur prej tij, dukshëm për të denoncuar censurën.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas