Politika

Reagon Rama: E konfirmoj bisedën, do e bëja sërish
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:05 - 17/06/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama reagoi ndaj përgjimeve të publikuara nga gazeta BILD, ku del edhe emri i tij.“Ky është i gjithi një skandal i turpshëm, i gatuar nga shërbëtori famëkeq i Saliut në prokurori+një birbo tjetër që doli cullak nga Vetingu, të cilët jo vetëm kanë shkelur ligjin për sekretin hetimor, duke i përdorur përgjimet për shantazhe e lojë politike, po s’kanë hetuar asgje!


Çfarë mjerimi dhe çfarë përpjekje e dëshpëruar për manipulimin e njerëzve dhe nxirjen e Shqipërisë! Çfarë gënjeshtre: AK s’ka punuar në polici asokohe dhe ka qenë denbabaden kandidat komune në Maqellarë. E konfirmoj këtë bisedë dhe do e bëja prapë njësoj! Kush ka veshë le të dëgjojë,” shkruan Rama.
E përditshmja gjermane “Bild” ka publikuar një tjetër audiopërgjim në të cilin dëgjohet Kryeministri Rama duke folur në telefon me Arben Keshin, i cili sipas “Bild” është zyrtar në Ministrinë e Brendshme dhe personi i ngarkuar me punë për të realizuar blerjen e dhe manipulimin e votave.

Lexo edhe :  Sulmi - Edi Rama: Franca gaboi sërish


Biseda Rama – Keshi


Rama: Përshëndetje, hë më si duket?

Arben Keshi: Mirë, te pritshmëritë jemi.

Rama: E ke realizu objektivin, thu?

Arben Keshi: Them që po.

Rama: Po ata maskarenjtë kishin bërë presione mbrëmë?

Arnben Keshi: Po, deshin të më kapin mu… Më pritshin te hoteli ku fleja.

Rama: Çarë deshën me ty?

Arben Keshi: Ai legeni, Flamur Noka

Rama: Ku ta del dot ty Flamur Noka…

Rama: Ti mendon që e kemi realizu objektivin?

Keshi: Për këtu tek unë po, mund të lëvizë pak, por nga ato që na kanë thënë komisionerët kemi pritshmëri të mëdhaja.

Rama: OK, mirë vllai.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas