Aktualitet

Real-i merr fitoren e radhës, Vinicius dhe Benzema i dhurojnë kreun e La Liga-s


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:18 - 04/10/20 |
mapo.al

Real Madrid ka marrë fitoren e radhës në La Liga.

Madrilenët kanë mposhtur 2-0 Levante-n në transfertë me një gol të Vinicius dhe Karim Benzema.


Ndeshja e luajtur ne Estadio de la Ceramica është hapur nga goli i shënuar nga ish-ylli i Flamengo-s në minutën e 16-të.
Për herë të parë në karrierën e tij Vinicius ka realizuar në dy ndeshje radhazi të La Liga-s.


Goli që ka mbyllur ndeshjen është realizuar nga Benzema në minutën e 95-të. Kjo fitore e ka ndihmuar Real-in të marrë kreun e kampionatit me 10 pikë.


 

1


Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas