Aktualitet

Real Madrid në sulm për t’i rrëmbyer Dortmundit talentin Haaland

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:58 - 28/02/20 |
mapo.al

Real Madrid është e interesuar për të marrë shërbimet e sulmuesit norvegjez të Borussia Dortmund, Eling Haaland. Sipas All Football, me këtë lëvizje madrilenët duan një zëvendësues ideal për Ronaldon, dhe 19-vjeçari shihet si një opsion i mundshëm pasi shënon shumë gola.


Që prej largimit të portugezit, Benzema, Joviç, Bale apo Vinicius, nuk kanë shfaqur më të mirën e tyre dhe nuk kanë arritur ta zëvendësojnë.Halaand u tansferua te Dortmund gjatë merkatos së dimrit nga klubi austriak i Salzburg për shifrën e 20 milion eurove. Djaloshi i artë ka realizur 12 gola në 8 paraqitjet e tij me klubin verdhezi.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas