Aktualitet

Reali fiton ndaj Eibar, 1000 ndeshje për Florentino Perez si president i klubit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:34 - 03/04/21 |
mapo.al

Real Madrid ka fituar 2-0 ndaj Eibar në javën e 29-të të La Liga-s dhe është ngjitur përkohësisht në vendin e dytë, duke parakaluar rivalët e Barcelona-s.

Sfida e luajtur në stadiumin “Alfredo di Stefano” është vendosur nga golat e Asensio (41′) dhe Benzema (3′).


Eibar në krahun tjetër nuk arriti dotë të ndryshonte fatet e takimit.
Kjo ishte ndeshja e 1000-të e Florentino Perez si president i klubit madrilen.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas