Kryesore

Reali fundos Barcelonën, Modric shënon supergol ( VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:56 - 24/10/20 |
mapo.al
Reali Madridi ka mposhtur Barcelonën brenda në “Camp Now”.
Me lojë dhe me gola, skuadra e Zidane ka dominuar ndeshjen duke fituar 3 me 1.
Pjesa e parë nisi me golin e Valverdes, pas një aksioni të mirë me Benzema.
Barcelona u përgjigj brenda pak minutash, duke barazuar rezultatin.
Loja u kontrollua më pas nga Reali, ndërsa pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1 me 1.
Në pjesën e dytë madrilenët luajtën dhe më mirë. Sergio Ramos, kapiteni i madrilenëve shënoi nga pika e bardhë e penalltisë për të kaluar sërish në avantazh të tijët.
 


Në minutat e fundit, një veprim fantastik i Modric brenda zonës e dërgoi topin në rrjetë me të jashtmen


El Clasico i përket Real Madrid dhe Zidane.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas