Aktualitet

Referendumet në Shqipëri/ Zëdhënësi i Presidentit, Blushi: Mos kini frikë nga populli

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:10 - 16/07/20 |
mapo.al

Në një status në Facebook zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi ka shkruar mbi referendumet që janë zhvilluar në Shqipëri. Ai thotë se në dy referendumet që kanë ndodhur në Shqipëri, te dyja herët ka fituar populli.


Kujtojmë këtu për lexuesin se referendumi i parë në vendin tonë, post diktaturë, është ai i 1994-ës dhe i dyti i 1998-ës. Te dyja referendumet kanë pasur si objekt Kushtetutën e Shqipërisë.


Statusi i plotë


PSE KAQ FRIKË NGA POPULLI?
Në Shqipëri kanë ndodhur DY REFERENDUME dhe në të dyja herët ka fituar POPULLI.
Padyshim edhe REFERENDUMIN E TRETË DO TA FITOJË POPULLI.
Sepse në Republikën e Shqipërisë, SOVRANITETI I PËRKET POPULLIT dhe vetëm atij.
MOS KINI FRIKË NGA POPULLI!Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas