Aktualitet

Reforma në Drejtësi – Rama: PD-LSI dhe KÇK, tre këmbët e dyshes Meta-Berisha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:40 - 03/03/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, në një monolog të gjatë, me në fokus Reformën në Drejtësi,  nuk ngurroi të sulmonte sërish marrëveshjen PD-LSI. 

Rama tha se presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha janë më të tremburit nga drejtësia e re, dhe jo më kot synojnë të shpërbëjnë Reformën në Drejtësi, përmes marrëveshjes së liderëve Lulzim Basha e Monika Kryemadhi.


Meta dhe Berisha mbështeten nga prokurorë dhe gjyqtarë të shkarkuar nga Vettingu, vijoi Rama, ndërsa partive të vogla iu referua duke i konsideruar “KÇK”.
“PD-LSI dhe KÇK janë tre këmbët e së keqes me dy koka të presidencës që kërkonin fatin e reformës në drejtësi. Nëse do votoni për PD-LSI se po votoni për ndryshimin apo se nuk doni që të më votoni mua, do bëni një gabim fatal”, – tha  kryeministri.

Lexo edhe :  Meta me akuza të rënda: Rama është një i çmendur psiqik që e di i gjithë vendi

1Etiketa: , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas