Aktualitet

Reforma në Drejtësi shihet te Teatri Kombëtar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:51 - 30/05/20 |
Kastriot Dervishi*

Nëse reforma në drejtësi do ishte rezultative, sot duhej të ishin të pandehur për shpërdorim detyre, dëmtim prone dhe të trashëgimisë kulturore, shkelje të ligjit të arkivave, tentativë vrasjeje, etj, së paku 100 zyrtarë.


Duke filluar nga këshilli bashkiak që ka marrë një vendim përtej kompetencës së tij për objekte që nuk ka të drejtë; mungesa e ekspertizës në gjithë objektet, ekzekutimi i vendimit nga ndërtimorët dhe policia pa hyrë akti në fuqi, heqja e të drejtës së ankimit në gjykatë, etj.


Prandaj SPAK-u e ka provën përpara.


As mos shpresoni bitisje të tjera. SPAK-ku do jetë organ butaforik dhe qesharak kur nuk vepron ndaj autorëve të shkeljeve dhe shpërdorimeve kaq flagrante.


*Ish-drejtor i Arkivit në Ministrinë e Brendshme


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas