Aktualitet

Reforma zgjedhore, Komisioneri i BE: Duhet marrëveshje, kjo është thelbësore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:25 - 02/06/20 |
mapo.al

Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Oliver Varhelyi ka reaguar në lidhje me reformën zgjedhore në Shqipëri.


Me një mesazh në Twitter, ai shkruan se kjo është një reformë e rëndësishme. Sipas tij, marrëveshja është thelbësore.


Reagimi i plotë:


Reforma zgjedhore në Shqipëri. Inkurajojmë të gjitha partitë, jashtë dhe brenda parlamentit që të arrijnë një marrëveshje.


Kjo është një reformë e rëndësishme që kërkon që të përfundohet dhe do të ishte fatkeqësi për të humbur kohë.

Shpresoj për një marrëveshje. Kjo është thelbësore.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas