Aktualitet

Reforma zgjedhore, opozita e re letër ambasadorëve: Nuk e votojmë nëse s’përfshihemi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:24 - 04/06/20 |
mapo.al

Opozita parlamentare i ka dërguar një letër ambasdorëve, lidhur me reformën zgjedhore.


Në letër ata i drejtohen ambasadores Yuri Kim, dhe ambasadorit të BE-së, Lugi Soreca duke u shprehur se janë përjashtuar nga procesi i negociatave për ndryshimin e sistemit zgjedhor.


Grupi opozitar i Parlamentit thotë se ndjehen të fyer që janë përjashtuar nga negociatat për përjashtimin e sistemit.Ata po ashtu shprehen të gatshëm të japin konsensusin e tyre që të arrihet marrëveshja për reformën zgjedhore, ndërsa shtojnë se po u vijua me përjashtim nuk do të japin votën në parlament.
1
Etiketa: , ,

Pas