Aktualitet

Reforma Zgjedhore/ Pritet marrëveshja, nis takimi, në tryezë edhe Ambasadorët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:59 - 05/06/20 |
mapo.al

Ka nisur takimi i Këshillit Politik, i cili pritet të finalizohet me arritjen e një marrëveshje mbrëmjen e sotme.


Ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca, Duncan Norman dhe Bernd Borchardt do të vëzhgojnë nga afër mbledhjen e Këshillit Politik.


Mbledhja është kërkuar nga vetë opozita pas një sërë takimesh nga lideri demokrat Lulzim Basha në selinë e PD-së.


Në takim janë Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili dhe Rudina Hajdari, ndërsa pritet që në përfundim të tij të ketë edhe një konsensus mes palëve.


 

LEXO EDHE:

Prag marrëveshje, si u zgjidh kriza e treshes së komisioneve zgjedhore


Etiketa: , ,

Pas