Kryesore

Pas Yuri Kim, kryeministri Rama përshëndet “kthesën” e Bashës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:40 - 22/05/20 |
mapo.al

Pas reagimit të ambasadores Yuri Kim e cila ka përshëndetur vendimin e kreut të demokratëve Lulzim Basha për kthimin në tryezën e reformës Zgjedhore, edhe kryeministri Rama ka mbajtur të njëjtin qëndrim.


Rama shkruan:


“Kthimi i opozitës jashtëparlamentare në tryezën e Reformës Zgjedhore një kthesë për t’u përshëndetur!


Më mirë vonë se kurrë dhe inshallah këtë herë deri në mbylljen e këtij procesi të stërzgjatur, sepse koha nuk pret dhe me vullnet të mirë mund të arrihet shpejt në konsensus”.


Reagimi i Yuri Kim

Përshëndesim vendimin e kreut të Partisë demokratike për të vazhduar me reformën zgjedhore. Mirëpresim të gjithë palët për të treguar të njëjtën pjekuri”.

Ditën e sotme ambasadorja amerikane ka patur deklarata të forta për aktorët politikë të Shqipërisë.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas