Aktualitet

Refuzohet kërkesa, prokurori i “Shpirtit” mbetet i kyçur në shtëpi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:45 - 18/07/21 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka refuzuar kërkesën e prokurorit të Vlorës, Maksim Sota për zëvendësim të masës së sigurisë me pretendimin e problemeve shëndetësore.


Prokurori do të vijojë që të qëndrojë në masën e sigurisë “arrest shtëpie” deri në përfundim të hetimeve. Sota akuzohet për shpërdorim detyre.


Ai u akuzua pak ditë më parë kur u finalizua operacioni “Shpirti” me 28 urdhër arreste, por jo të gjithë trafikantët e drogës përfunduan pas hekurave.Në kërkim vijojnë që të jenë dy ish-shoqëruesit e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.
LEXO EDHE:“Shpirti” – 28 të arrestuarit e përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës

1


Etiketa: , , , ,

Pas