Bota

Refuzoi Shqipërinë, kapiteni i Besiktasit pranë Kosovës

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 16:53 - 12/09/19 |
mapo.al

Emri i fundit që ka dalë në skenë është ai i Nexhip Uysal. Kapiteni i Besiktasit në Turqi është me origjinë shqiptare dhe menaxherët e tij kanë shprehur interes për t’iu bashkuar Kosovës shkruan gazeta Olle. Çështje zemre? Aspak, pasi i njëjti lojtar refuzoi Shqipërinë pak muaj më parë. Mesfushori u kërkua me ngulm nga Christian Panucci, por na refuzoi.


28-vjeçari ka dalë nga Akademia e Besiktasit dhe vazhdon të jetë pjesë e këtij ekipi, por në vitet e fundit e ka humbur rolin e titullarit. Ai po luan me pikatore dhe nuk përjashtohet mundësia e largimit. Menaxherët e lojtarit duan të shfrytëzojnë momentin e mirë të Kosovës për të reklamuar dhe lojtarin e tyre, prandaj kanë nisur dhe procedurat e pajisjes me pasaportë.Ai ka luajtur vetëm 23 minuta këtë sezon. Detaje të tilla nuk kanë shumë rëndësi për Bernard Challandes që do e mirëpriste futbollistin duke ditur dhe vlerat e tij. Kosova përforcohet më shumë dhe duket se Përfaqësuesja do të jetë akoma më e frikshme. Lajm i mirë ky!Etiketa: , , ,

Pas