Aktualitet

Refuzon ftesën e Edi Rejës, Taulant Xhaka braktis kombëtaren


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:37 - 12/11/19 |
mapo.al

Një lajm i fortë ka ardhur nga kampi kuqezi! Taulant Xhaka nuk do t’i bashkohet ekipit kuqezi për ndeshjet kundër Andorrës dhe Francës shkruan Vipsport.


Mesfushori i Bazelit nuk ka udhëtuar drejt Tiranës dhe arsyeja e dhënë prej tij lidhet me një dëmtim muskulor.


Stafi teknik dhe vetë trajneri Edy Reja janë shumë të zhgënjyer me sjelljen e futbollistit, pasi ky i fundit nuk ka udhëtuar, siç ndodh zakonisht, por është mjaftuar me një mesazh të thjeshtë.Mesfushori i Baselit u la jashtë në grumbullimin e kaluar nga Reja, ndërsa këtë herë ai zgjedh të mos udhëtojë. Një lëvizje e nxituar e tij që me shumë mundësi i mbyll derën në kombëtaren e Shqipërisë.
1
Etiketa: , , ,

Pas