Aktualitet

Prindërit refuzuan t’i çojnë fëmijët në shkollën ‘Emin Duraku’, reagon Ministrja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:30 - 09/12/19 |
mapo.al

Disa prindër kanë refuzur t’i çojnë fëmijët në shkollën 9-vjeçare ‘Emin Duraku’. Pas tërmetit të 26 nëntorit, një pjesë e kësaj shkolle u mbyll për shkak të dëmeve. 51 prindër i kanë dërguar ministres së Arsimit një kërkesë, ku kërkojnë garanci për siguri në mënyrë që t’i sjellin fëmijët në shkollë.


Por në një reagim gjatë pasdites, Ministrja e Arsimit Besa Shahini shkruan në ‘Facebook’ se “vendimin për të hapur një shkollë apo për ta mbajtur të mbyllur e kanë marrë pas vlerësimit të inxhinierëve bashkiakë dhe Institutit të Ndërtimit”.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas