Aktualitet

Regjisori shqiptar ‘rrëmben’ çmimin më të rëndësishëm në Australi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:08 - 20/01/20 |
mapo.al

Regjisori shqiptar Lorin Terezi ka arritur të rrëmbëjë çmimin e rëndësishëm në mesin e shumë regjisore me famë ndërkombëtare.


Në ceremoninë e filmit me metrazh të shkurtër ai ka arritur të marrë çmimin  ‘Best International Short Film’.
Filmi i tij  ‘The News’  u vlerësua maksimalisht nga kritikët e  “Flickerfest Award”. Filmi flet për vdekjen e një gruaje, e cila gjendet e pajetë pranë një burimi dhe e gjithë pesha i bie nuses së saj. Më pas tregohet mënyra se si lajmi transmetohet në media dhe se si po përfitohet nga vdekja e gruas.


Etiketa: ,

Pas