Aktualitet

Regjistroi pronën në emrin e vet dhe e shiti, arrestohet topografi në Himarë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:07 - 09/11/21 |
mapo.al

Topografi i Bashkisë së Himarës ka rene ne prangat e policisë, pasi akuzohet per falsifikim te dokumenteve te pronave.


Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave përfundoi Elton Marko, 41 vjeç, ndaj të cilit u dha masa “Arrest në burg” për veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, për Elton Markon, 41 vjeç, banues në Himarë.


Ai dyshohet se ka falsifikuar formularin e Aktit të Marrjes së Tokës në Pronësi, të cilin e ka përdorur për regjistrimin e një pasurie në fshatin Dhërmi dhe më pas e ka shitur tek persona të tjerë.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas