Aktualitet

Reja dërgon ftesën në kryeqytet, Tirana mund të krenohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:54 - 23/05/19 |
ro ot

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, ka afruar shumë futbollistë të rinj në grumbullimin paraprak të kombëtares, ndërsa risia e bukur është dhe vëzhgimi i shumë lojtarëve të U-21. Tekniku italian ka mbajtur në stërvitje dhe një pjesë të lojtarëve të Alban Bushit para ndeshjeve me Islandën dhe Moldavinë.Emri i fundit që i është bashkuar listës së Rejës është i riu i Tiranës, Jurgen Çelhaka. Ky i fundit u lajmërua se do të bashkohej me kuqezinjtë përmes njoftimit të  Federatës Shqiptare të Futbollit. Zyra e shtypit lajmëroi mediet se 20-vjeçari do të vihet nën urdhrat e trajnerit italian në Tropikal.Çelhaka është një element i dalë nga Akedemia e Tiranës, por ndryshe nga çfarë pritej nuk ka patur shumë minuta. Ai nuk është preferuar nga trajneri Ardian Mema.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas