Aktualitet

Rekord në Greqi/ Konfirmohen 935 raste të reja dhe 5 vdekje nga koronavirusi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:52 - 24/10/20 |
mapo.al

Një numër në rritje të personave të infektuar u publikua nga “EODY” për ditën e sotme, duke bërë publike  935 raste të pacientëve me Covid-19.Raporti i sotëm është rekordi i katërt negativ gjatë muajit tetori, i cili pasqyron rritjen e shpejtë të rasteve në Greqi në javët e fundit.


Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 29,992.91 pacientë po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 270 pacientë janë liruar nga ICU.


Sot janë bërë publike edhe 5 vdekje të tjera, duke shkuar kështu numri në 564 vdekje gjithsej në vend.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas