Aktualitet

Rekord/ Rusia shënon rreth 1000 viktima dhe mbi 32 mijë raste me koronavirus














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:26 - 15/10/21 |
mapo.al

Rusia ka shënuar një numër të lartë viktimave  dhe të rasteve me koronavirus.






Autoritetet shëndetësore njoftojnë se ditën e sotme janë regjistruar 999 viktima dhe 32, 196 të infektuar, një numër rekord ky i rasteve ditore.


Ndërkohë vetëm në Moskë janë regjistruar 6, 631 raste dhe 70 viktima në 24 orët e fundit.







Kremlini thotë se rritja e të infektuarve në Rusi është për shkak të shkallës së ulët të vaksinimit.




 



 

Kujtojmë se më herët presidenti rus, Vladimir Putin i bëri thirrje deputetëve  dhe autoriteteve shëndetësore që të ndërgjegjësojnë qytetarët dhe të përshpejtojnë procesin e vaksinimit.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas