Aktualitet

Rekord të infektuarisht në SHBA, mbi 65 mijë raste të reja me COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:06 - 10/07/20 |
mapo.al

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar 65 551 raste të reja të infektimit me koronavirus.


Ky është rekord i ri i errët për 24 orë, sipas të dhënave të universitetit Xhon Hopkins.


Vendi, i cili është më i prekur në botë nga COVID-19, ka më shumë se tre milionë njerëz të infektuar dhe 133.195 raste të vdekjes.


Rekordi paraprak ishte të martën, kur për një ditë u konfirmuan pozitivë me koronavirus më shumë se 60 200 raste.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas