Aktualitet

Renditja e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova nuk ndryshojnë pozicion

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:19 - 20/02/20 |
mapo.al

FIFA ka publikuar ditën e sotme renditjen e re të kombëtareve edhe pse ka patur shumë pak angazhime nga këto të fundit.  Qeveria e futbollit botëror nuk ka ndryshuar vendet e dy shteteve shqiptar.


Kështu, Shqipëria renditet ne vendin e 66-të me 1365 pikë, duke mos pasur ndryshim nga renditja e publikuar më parë. Ndryshim nuk ka pasur as për Kosovën, me dardanët që renditen në vendin e 115 me 1174 pikë.
Në vendin e parë qëndron Belgjika me 1765 pikë, e ndjekur nga Franca me 1733 pikë dhe Brazili në vendin e tretë me 1712 pikë.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas