Aktualitet

Rëndohet bilanci i koronavirusit, 148 viktima në Itali


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 06/03/20 |
mapo.al

Ka shkuar në 148 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali, ndërsa të infektuar janë 3.858. Në Romë është shënuar viktima e parë. Ai është një pacient 87 vjeçar, i cili vdiq në spitalin San Giovanni.


Mediat italiane shkruajnë se nuk është rastësi që vetëm 24 orë pasi u vendos mbyllja e shkollave deri më 15 mars, të shqyrtohet mundësia e zgjatjes së mëtejshme të pezullimit.


Kryeministri Giuseppe Conte inkurajon qytetarët, teksa thotë se: “Do të dalim së bashku nga kjo situatë, nga kjo emergjencë.Ndërkohë, në të gjithë botën regjistrohen 3.387 viktima dhe 98,440 të prekur.
1
Etiketa: , ,

Pas