Aktualitet

RENEA aksion në qytetet bregdetare, shoqërohen disa persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:26 - 25/08/21 |
mapo.al

Forcat Speciale RENEA kanë zbarkuar në disa qytete ku po ushtrojnë kontrolle të befasishme për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore.


Burime bëjnë me dije se aksioni i RENEA-s është shtrirë në Durrës, Lezhë, Shkodër, por edhe në qytete të tjera.


Po ashtu mësohet se operacioni po bëhet për kapjen e personave që qarkullojnë të armatosur, të përfshirë apo të dyshuar si autorë të krimeve kundër personit apo dhe pronës.Dhjetra persona janë shoqëruar për verifikim në Durrës, Lezhë, e Shkodër. Aktualisht vijojnë kontrollet në terren.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas