Kronika

RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe, goditet grupi i gjobëvënësve, bllokohet drogë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:49 - 21/09/18 |
mapo.al

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa janë kontrolluar disa banesa dhe objekte.


Grupi i goditur dyshohet se u vinte gjoba bizneseve. Pjesëtarët janë nga zona e veriut të Shqipërisë, ndërsa operacioni është ende në vijim. Sipas burimeve të Report Tv janë arrestuar disa persona dhe është sekuestruar një sasi lënde narkotike.


Operacioni mbrëmjen e sotme vjen pas atyre në Shkodër, Krujë dhe Divjakë për arrestimin e personave të dyshuar për ngjarjet e fundit kriminale në vend.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas